Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Sağlıklı bir hayat için vücudumuzun giriş noktası olan ağzımıza iyi bakmamız gerekiyor. Besinleri dengeli bir şekilde tüketebilmek ve dış görünüşümüzü de etkileyici kılmak için dişlerimiz, günlük bakımı yapılması gereken organlarımızdır. Dişlerde oluşacak çürükler, lekeler veya şekil bozuklukları sağlığımızı ve sosyal hayatımızı olumsuz etkileyecektir. Çevrenizdeki insanlar diledikleri gibi gülerken, siz çoğu zaman tebessüm etmek zorunda kalacaksınız.

Peki kötü dişler kaderiniz mi? Elbette hayır, estetik gülüş sahibi olmak için tek ihtiyacınız olan bir gülüş tasarımı. Eksiksiz, nizami ve beyaz dişlerle siz de kusursuz gülüşe sahip olabilirsiniz. Güzel gülüş için elbette sadece dişler değil diş etleri ve çene yapısının da güçlü olması gerekecektir. Gülüş tasarımı öncesinde, hekiminiz ortodonti tedavisi uygulayarak dişlerinizi hizalamak veya çenenizi genişletmek isteyebilir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Sonradan veya genetik olarak çene yapınızda bozukluklar olabilir. Gülüş estetiğine olumsuz etki yapacak bu bozuklukların elbette tedavisi mümkün. Özellikle gelişim döneminde olan çocuklar ve gençlerde bu tedaviler çok daha hızlı ilerleyebiliyor. Gelişim çağı tamamlanmış kişilerde ise istisnai olsa da cerrahi müdahale gerebiliyor.

Gülüş tasarımı programı kapsamında, dişlerin konumu tel gibi yöntemler ile hizalanamıyorsa ancak o zaman cerrahi müdahale yapılmaktadır. Risksiz olan bu yöntem ile alanında uzman cerrahlar, genel anestezi ile hastayı uyutarak tedaviyi gerçekleştirirler. İyileşme süreci hızlıdır, kişi iş hayatından kopmak zorunda kalmaz.

Gülük estetiğini yakalamak için mutlaka ağız sağlığınızın yerinde olması gerekir. Ağız, diş ve diş eti sağlığınız ne kadar iyiyse, işlemler de o kadar hızlı tamamlanacaktır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Her insana her gülüş tasarımı aynı derecede iyi gitmeyebilir. O yüzden tedavi süreci öncesinde uzman hekim ve hasta ortaklaşa bir karar alırlar. Hastalar özel gülüş tasarımı isteklerini belirterek, hekimlerinden fikir veya tavsiye alabilirler. Her gülüş çeşidi için uygulanacak olan cerrahi operasyon farklı olacağı için hasta bu kararı iyi vermelidir.

Gülüş tasarımının tüm süreci 2 hafta kadar sürmektedir. Dişlerinizin çok uzaktan dahi fark edilmesi ve daha sağlıklı görünüm için gülüş tasarımı programlarını tercih edebilirsiniz.

Son Yazılar

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Diş travması veya çürük gibi nedenler dolayısı ile dişin iç kısmındaki sinirlerin alındığı tedavi yöntemidir. Sinirlerin alınmasından sonra, kök içerisinde kanal genişletilir ve

Devamını Oku

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Sağlıklı bir hayat için vücudumuzun giriş noktası olan ağzımıza iyi bakmamız gerekiyor. Besinleri dengeli bir şekilde tüketebilmek ve dış görünüşümüzü de etkileyici kılmak

Devamını Oku

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği Dişler, sağlığımız kadar sosyal hayatımızı da etkileyen organlardır. Bu nedenle günümüzde artık sadece çürük gibi sorunlar ile değil, bireyler dişlerin görüntüsünün de

Devamını Oku