Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Dişler, sağlığımız kadar sosyal hayatımızı da etkileyen organlardır. Bu nedenle günümüzde artık sadece çürük gibi sorunlar ile değil, bireyler dişlerin görüntüsünün de daha iyi olması için diş hekimlerine başvurmaktalar. Estetik diş hekimliği ise ağız içinde görüntüyü oluşturan diş, diş eti ve çene yapısı ile ilgilenmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Dişlerin görünüş bozukluklarını, diş ve diş eti sağlığını da muhafaza ederek gideren uzmanlara estetik diş hekimleri denmektedir. Dişlerimiz doğuştan veya bir kaza sonrasında istenmeyen pozisyonlarda olabilir. Dişlerimizi düzenli fırçalıyor olmamıza rağmen bir türlü beyazlamıyor da olabilir.

Gülümsemenizin ve genel görünüşünüzün kusursuz olması için mutlaka iyi dişlere sahip olmanız gerekecektir. Estetik diş hekimliği işlemleri sonrasında, gülümsemelerinizde görünen diş ve diş eti oranları ideal seviyeye çekilecektir.

Estetik Diş Hekimliği Neler Yapar?

Gülüşünüze ve dişlerinizin görünümüne odaklanacak olan estetik diş hekimliği, genel çerçevede dolgular, kaplamalar ve diş eti estetiği üzerine yoğunlaşmıştır. Çürük sebebiyle boşalmış olan ön dişlerinize estetik dolgular yapılır, böylece dışarıdan hiçbir renk tonu farkı dahi görünmediği için kimse sizin dolgu yaptırdığınızı anlamaz.

Kendi dişleri çok güçsüz olan hastalara ise porselen veya zirkonyum kaplamalar yapılır. Bu sayede hasta doğal dişlerine çok yakın bir görüntüye sahip olmuş olur.

Bunun yanında estetik diş hekimliği hizmetleri ile gülüşünüzü daha iyi hale getirebilecek küçük dokunuşlar da yapılabilir.

Zirkonyum Kaplama Dişler

Son yıllarda kaplamalarda kullanılması çok tavsiye edilen Zirkonyum maddesinin bu denli popüler olmasının sebebi insan dişine en yakın madde olmasıdır. Diş eti ile tam uyum sağlaması ve uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması, diş hekimleri tarafından tercih sebebi olmasını sağlıyor.

Metal malzemeden üretilen protez dişler zamanla diş etine zarar vermekte ve uzun ömürlü olmamaktadır. Fakat tıpkı sağlıklı dişler gibi ışığı geçiren Zirkonyum, doğal diş görüntüsü vermektedir. Metal olmadığı için diş etiniz ile alerjik reaksiyona girmez ve sağlığınız açısından zararsızdır.

En önemlisi ise Zirkonyum kaplama dişleriniz ile yemek yerken rahatsızlık yaşamaz ve metalimsi bir tat almazsınız.

Son Yazılar

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Diş travması veya çürük gibi nedenler dolayısı ile dişin iç kısmındaki sinirlerin alındığı tedavi yöntemidir. Sinirlerin alınmasından sonra, kök içerisinde kanal genişletilir ve

Devamını Oku

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Sağlıklı bir hayat için vücudumuzun giriş noktası olan ağzımıza iyi bakmamız gerekiyor. Besinleri dengeli bir şekilde tüketebilmek ve dış görünüşümüzü de etkileyici kılmak

Devamını Oku

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği Dişler, sağlığımız kadar sosyal hayatımızı da etkileyen organlardır. Bu nedenle günümüzde artık sadece çürük gibi sorunlar ile değil, bireyler dişlerin görüntüsünün de

Devamını Oku