All On Four

All On Four

Dörtlü implant sistemi olarak bilinen All On Four tedavisi, çok kapsamlı bir süreç olup sonucunda da başarı oranı yüksek bir yöntemdir. Hiç dişi olmayan kişilere uygulanması şiddetle tavsiye edilen all on 4 tedavisi, hastaya bir anda 32 dişi armağan eder.

Tedavi öncesinde halen sağlam olan dişler varsa lokal anestezi uygulanarak çekimi yapılır. Öncesinde çene ölçüsü alınıp geçici protezler hazırlanmış olmalıdır.

All On Four Nasıl Yapılır?

Tüm dişini kaybeden hastalara 32 dişi birden implant olarak yapmak çok sancılı bir süreç olacaktır. Bu konu üzerinde yıllarca süren geliştirmeler sonucunda all on four tekniği nihayet insanlığa kazandırılmıştır. Dişleri tek tek çene kemiğine sabitlemek yerine, tüm damağı 4 büyük vida ile sabitleme yöntemi tercih edilmektedir. Bu da 32 dişi, sadece 8 vida ile sabitlemek demektir.

Dörtlü implant sisteminin uygulanabilmesi için çene kemiklerinin yeterli büyüklük ve kalınlıkta olması gerekir. Hastada kemik erimesi dolayısı ile zayıf bir kemik dokusu bulunuyorsa, tedaviden önce kemik ve doku oluşturma işleminin uygulanması gerekecektir. Bu süreçte oluşan boşluklarda kemik tozu kullanarak, kemiğin doğal bir şekilde kendisini onarması beklenecektir. Bu süreç hastaya göre 4 ay ile 1 yıl arasında sürebilmektedir.

All On 4 tekniği, çene kemikleri yeterli ve gelişimini tamamlamış her yaştaki hastaya uygulanabilir. Tedavi öncesinde diş hekiminiz diyabet veya tansiyon gibi kronik hastalıklarınız hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

All On Four Avantajları ve Tedavi Sonrası

Başarı oranı çok yüksek olan tedavi aynı zamanda kemiğinizin eriyip yok olmasını engeller. Zira diş kaybı yaşayan kişilerde bir süre sonra çene kemiği de yok olacaktır. İyileşme süreci zannedilenin aksine acısızdır ve uzun sürmez. İmplant işlemi sadece 1 gün içinde yapılır.

Hasta tedavi sonrasında tekrar eskisi gibi konuşabilmeye ve yiyebilmeye başlar. Diş eksikliği sonucunda ortaya çıkan bozuklukların tamamından kurtulur. Dişlerin, doğal dişlerden farkı yoktur. Sabitlik, estetiklik ve kullanım açısından birebir doğal dişleriniz gibidir. Teker teker implant işleminin yapılmasına göre daha düşük maliyet çıkarılır.

Tedavi sonrasında diş hekiminizin talimatlarına harfiyen uymalı ve ilaçlarınızı düzenli kullanmalısınız. İlk 3 ay geçici protez kullanılacağı için besinleri tüketirken azami dikkat edilmeli ve sert gıdalardan uzak durulmalıdır.

 

Son Yazılar

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Diş travması veya çürük gibi nedenler dolayısı ile dişin iç kısmındaki sinirlerin alındığı tedavi yöntemidir. Sinirlerin alınmasından sonra, kök içerisinde kanal genişletilir ve

Devamını Oku

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Sağlıklı bir hayat için vücudumuzun giriş noktası olan ağzımıza iyi bakmamız gerekiyor. Besinleri dengeli bir şekilde tüketebilmek ve dış görünüşümüzü de etkileyici kılmak

Devamını Oku

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği Dişler, sağlığımız kadar sosyal hayatımızı da etkileyen organlardır. Bu nedenle günümüzde artık sadece çürük gibi sorunlar ile değil, bireyler dişlerin görüntüsünün de

Devamını Oku