Botox

Botox

Yüzdeki kırışıkları gidermesi ile popüler olan botox tedavileri, sadece estetik kaygılar için değil aynı zamanda diş tedavileri için de kullanılmaya başlandı. Özellikle geceler iradeniz dışında dişlerinizi gıcırdatıyor, çenenizi adeta dişlerinizi kıracak şekilde sıkıyor musunuz? Bu rahatsızlık bir süre sonra dişlerde aşınma ve hassasiyete yol açacaktır.

Dişleri gıcırdatmanın veya çeneyi çok sıkmanın nedeni, yanak bölgesinde bulunan kasların gereğinden fazla kasılmasıdır. Çene kemikleriniz de çıtırtılar varsa, gereksiz yere çeneniz kenetleniyorsa ve dişlerinizi gıcırdatıyorsanız botoks tedavisi ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Diş sıkmanın nedenleri genel olarak stres ve çenedeki uyum bozukluklarıdır.

Dişte Botoks Tedavisi

Toplumda yanlış kullanılan botox ürünü, bu sebeple ciddi bir ön yargı ile karşı karşıyadır. Fakat tamamen tedavi amaçlı kullanılan botoks tedavisi sayesinde sizi bir süre sonra rahatsız edecek ve dişlerinize zarar verecek bu istemsiz alışkanlıktan kurtulabilirsiniz. Yanak kısmından yapılacak botox enjeksiyonu ile kasın gereksiz yere yaptığı kasılmaların önüne geçilecek ve kas rahatlayacaktır. Kas yapısına hiçbir zarar olmayan bu işlem, yemek yemenize de etki etmeyecektir. Tamamen istemsiz olan kasılmaları önlemeye yönelik bir tedavi türüdür.

Standart dozlarında kullanıldığı zaman bünyeye bir zararı olmayan botox enjeksiyonları, mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Kaslarınıza kasılma emri veren sinyalleri kesen botox maddesi sayesinde artık rahat bir uyku çekebilirsiniz. Dişlerinizdeki aşınma çok ciddi seviyelerde değilse bir süre sonra dişleriniz eski gücüne kavuşacaktır. Elbette en net tanıyı, muayene sonrasında diş hekiminiz size iletecektir.

Botox Nedir?

Botox, günümüzde estetik ve tıp alanında çok sık kullanılan bir maddedir. Bilinenin aksine botoks bir kimyasal değil proteindir. Vücutla tamamen uyum içerisinde olması sebebiyle, yüksek dozlar enjekte edilmediği sürece bir zararı dokunmaz. Estetik alanlarda çok sık kullanılan botoks maddesi, son yıllarda diş sıkma ve çene kasma rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Medyada gördüğünüz nahoş görüntüleri yaşamamak adına, klinik adı altında çalışan fakat hiçbir şekilde resmi bir sağlık kuruluşu olmayan işletmelerden uzak durmalısınız. Sağlığını önemseyen her birey diş gıcırdamaları veya çene kasılmaları için yaptıracağı botoks tedavisini, uzman bir diş hekiminin gözetiminde yaptırmalıdır.

Son Yazılar

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Diş travması veya çürük gibi nedenler dolayısı ile dişin iç kısmındaki sinirlerin alındığı tedavi yöntemidir. Sinirlerin alınmasından sonra, kök içerisinde kanal genişletilir ve

Devamını Oku

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Sağlıklı bir hayat için vücudumuzun giriş noktası olan ağzımıza iyi bakmamız gerekiyor. Besinleri dengeli bir şekilde tüketebilmek ve dış görünüşümüzü de etkileyici kılmak

Devamını Oku

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği Dişler, sağlığımız kadar sosyal hayatımızı da etkileyen organlardır. Bu nedenle günümüzde artık sadece çürük gibi sorunlar ile değil, bireyler dişlerin görüntüsünün de

Devamını Oku